נעים להכיר

שמי שנית גב – 

פעם עורכת דין והיום מאמנת אישית וזוגית, מוסמכת מכון אדלר וחברה בלשכת המאמנים בישראל. אני מתמחה בזוגיות ובשיפור מערכות יחסים בתוך המשפחה, כותבת שירה, מרצה ומנחת סדנאות כתיבה. כל הכובעים האלה מצאו את דרכם אליי באופן שרק החיים יודעים להוביל אותנו. 

מעולם לא חלמתי שאחרי קריירה ארוכת שנים כעו"ד לענייני משפחה ומגשרת, אסגור את המשרד שלי כדי לכתוב שירים, לספר את הסיפור שמאחוריהם על במות מול קהלים גדולים ואלווה נשים בתהליכי מודעות ליצירת זוגיות וזוגות לבניית מערכות יחסים מיטיבות וקרובות. 

האבחון של הבן הרביעי שלי אופק כילד עם אוטיזם לפני כמה שנים היה אירוע שהסיט את מסלול חיי באופן דרמטי.

אומץ זה סיפור אהבה עם הלא נודע (אושו)

כשאופק אובחן חיפשתי כל דרך להתגבר על ההלם והבהלה שאחזו אותי, הייתי משותקת מלדבר על הרגשות שהציפו אותי ושלא "אמורים" לדבר אותם אך הרגשתי צורך עז לפרוק ולכתוב עליהם. 

באותו שלב, עוד לא ידעתי שהכתיבה תהפוך עבורי לבית חם ולכלי תרפויטי שיעזור לי לעבד ולהתגבר על חווית הכאב ואובדן החיים שלי כפי שהכרתי אותם. אף אחד לא הכין אותי לכך שהשירים שאני כותבת יתנו כוח, השראה, ערך ומשמעות גם לאחרים – הורים, נשים, אנשי חינוך, אימון וטיפול ועוד.

בשנת 2018 הוצאתי לאור את ספר ביכוריי "מביטה אל האופק". אני עד היום זוכרת את התגובות של הקהל בערב ההשקה לספר. מאז הספר פורסם במהדורות רבות וזוכה להצלחה ברשתות החברתיות בקרב קבוצות הורים ואנשי אימון וטיפול להמלצות ולרכישת הספר.

בהשראת הספר יצרתי והעליתי על הבמה את המופע "מביטה אל האופק". ערב מרגש וסוחף שבו אני לוקחת את הקהל איתי למסע חיים יצירתי, ואופטימי, מלא תובנות והשראה על תחנות בחיי, שכל אדם יכול להזדהות איתם. להמלצות על המופע.

המופע מתאים לאירועי יום האישה ברשויות המקומיות, אירועי חברה, ערבי צוות וגיבוש, קבוצות הורים, אנשי חינוך, סטודנטים, ואנשי טיפול.

הדרך חכמה יותר מההולכים בה     

יום אחד סיפרתי ליוחנן בן זוגי, שאני לא חוזרת לכתוב עוד הסכמי גירושין אלא עוברת צד ומתחילה לעסוק בשיקום ושיפור מערכות יחסים בתוך המשפחה. החזון שלי היה ללוות ולהנחות נשים שרוצות להיות בזוגיות שניה ולהחזיר להן את האמון בעצמן ובאהבה, לעזור להן להתגבר על הפחד מלהיפגע שוב ולדייק לעצמן את הבחירה בבן הזוג הנכון להן. 

אני מביאה למתאמנים שלי ניסיון מקצועי של שנים בניהול משברים זוגיים ומלווה אותם צעד צעד בעולם הדייטינג, התקשורת המקרבת ומערכות היחסים. אני מאמינה שאפשר להפוך מערכת יחסים טובה לטובה מאוד ושהמפתח ליחסים טובים ומספקים הוא בעבודת מודעות עצמית, התגברות על חסמים ולקיחת אחריות על דפוסי תקשורת מחבלי קשר כנסו לקרוא עוד על מה קורה אצלי בחדר האימון. 

בשנת 2020, בעיצומה של מגיפת הקורונה הספר השני שלי "המילים שלא אמרתי לך" כבר היה מוכן לרדת לדפוס אך החיים שוב הפתיעו ובני יואב חלה במחלה נדירה ונדרש לטיפולים אינטנסיביים. עצרתי את תהליך הפקת הספר ומצאתי את עצמי כותבת שירים חדשים על רקע המשבר האישי והעולמי שפקד אותנו. שירים מתוך הספר זכו להפצה ויראלית בקבוצות וואטסאפ ולשיתופים מרגשים ברשתות החברתיות. לרכישת הספר

הנה עוד כמה אבני דרך שאספתי עם השנים – 

 • עו"ד ומגשרת לענייני משפחה בעלת משרד עצמאי עם וותק של 15 שנה.
 • מאמנת אישית מוסמכת מכון אדלר ומתמחה באימון יחסים, זוגיות ומתבגרים.
 • חברה בלשכת המאמנים בישראל.
 • מנחת קבוצות הורים מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך.
 • מנחת סדנאות כתיבה, בוגרת לימודי תעודה בבית לכתיבה יוצרת של יעל צבעוני.
 • הספר 'מביטה אל האופק' נושא תו תוכן של מכון אדלר.
 • פעילה חברתית להעלאת המודעות לאוטיזם ומתנדבת על בסיס שבועי בשתי עמותות
 • נשואה ליוחנן, רו"ח וביחד אנחנו הורים לארבעה ילדים מופלאים: עומר (22), איתי (19), יואב (15) ואופק (9). אופק שלנו הוא ילד על הספקטרום האוטיסטי.
 • תלמידה נצחית של קורסי התפתחות, פסיכולוגיה חיובית, מודעות עצמית, התגברות על פחד מכישלון וחשיבה יצירתית. 
 • כותבת בכל הזדמנות לעצמי ולעולם ומאמינה בכוחה של הכתיבה ככלי תרפויטי והתפתחותי להבין את עצמך ואת היחסים שלך עם אחרים. 
 • מתרגלת מדיטציה ומיינדפולנס כמעט עשור ורוקדת את החיים בשיעורי לייף דאנס עם חבורת נשים מדהימה.

תפריט נגישות