אימון אישי ליצירת זוגיות

מרוב עצים לא רואים את היער

היעדר זוגיות היא מקור לתסכול, כאב, בדידות ותחושת ערך עצמי נמוכה. כולנו רוצים להיות חלק, להרגיש אהובים, נחוצים, לקבל ולהעניק אהבה. אז איך זה שעם כל כך הרבה רצון אמיתי להיות בזוגיות ועם כזה מגוון של אפשרויות והזדמנויות להכיר בני זוג פוטנציאלים בכל מיני מרחבים משימת הזוגיות הפכה לאתגר.

 

מדוע קשה ליצור זוגיות? 

 

ריבוי האופציות ברשתות החברתיות ובאפליקציות להיכרויות מייצר אשליה של חווית שליטה ובחירה מותאמת לפי פרמטרים ידועים מראש במרחק לחיצת כפתור. אולם בפועל, קשה להתמקד בבחירה אחת כשיש כל כך הרבה 'מועמדים' פוטנציאלים, בעיקר כשהפחד מ"לפספס" מישהו אחר (מוצלח יותר) מנהל אותנו ומשפיע על תהליך הבחירה. בנוסף, קשה לנו להשתחרר מדפוסים לא מודעים,  חוויות קודמות, הרגלים ואמונות שמנהלים אותנו ומעכבים אותנו בדרך ליצירת מערכת יחסים יציבה, קרובה ומחייבת. 

אנחנו משותקים מפחד. פחד מלהיפגע, פחד מלהיות במבוכה, פחד שלא ירצו אותי אחרי שאפתח את הלב או כשיכירו אותי באמת, פחד משינוי, פחד להיבלע ולאבד את העצמאות או את החופש שלי, פחד מלא לעמוד בצפיות של הצד השני או של עצמי.

הפחדים מסתתרים מאחורי האמונות שלנו, הפרשנויות והתפיסות שגיבשנו על זוגיות, מהי התאהבות ומי בן הזוג האידאלי ואיך אילו צריכים ואמורים להיות. כל אלה ועוד מציפים אותנו ומקרינים לנו סרטים אינסופיים לפני, אחרי ותוך כדי הדייטיים וגורמים לתחושה של מאמץ יתר, תקיעות, אכזבה ותיסכול למול הניסיונות החוזרים.

 

מעטים מבינים שהתאהבות וביסוס קשר הם תוצר של צמיחה מתוך תהליך של הכרות אותנו את עצמנו ואת הצד השני. אפשר להתאהב בכל אדם שיצרנו איתו קירבה אנושית עמוקה. אפשר ללמוד לעשות את הדברים אחרת, להתגבר על הפחדים, לשנות את הדפוסים המעכבים ולהיות קודם האדם שאתם רוצים כבני זוג. 

 

'לא טוב היות האדם לבדו'. יש אהבה טובה. יש מערכת יחסים קרובה ואינטימית ששווה לעשות דרך למענה. זוגיות יכולה להיות מקור לצמיחה, להתפתחות, לסיפוק ולהגשמה עצמית. 

"להיות בזוגיות טובה אינה תלויה ביכולתכם למצוא את בן הזוג הנכון,

אלא ביכולתכם להיות אתם האנשים הנכונים לזוגיות"

זיוית אברמסון

"לפני האימון, הייתי מרימה ידיים, סוגרת את עצמי, משתבללת, הייתי מתייאשת ומוותרת, מפסיקה לחפש אהבה. את לימדת אותי לזהות בעצמי חלקים שלא ידעתי עד כמה הם משפיעים על ההחלטות וההתנהלות שלי בתוך קשר. למדתי לא לברוח, לא להיבהל, להיות נחושה ולהגיע למטרה שלי" א.ש

הגיע הזמן להתחיל לקחת את המושכות לידייך ולהפסיק לחכות שיקרה נס, לנווט את חייך בעצמך, ליזום ולהיות פרואקטיבית, לייצר לעצמך הזדמנויות מדויקות, ממוקדות ונכונות לך יותר כדי להגשים את החלום שלך להיות חלק ממערכת יחסים זוגית מחבקת שנותנת לך שקט ובטחון, יציבות וצמיחה הדדית.

אימון אישי ליצירת זוגיות יעזור לך:

״שנית אישה חמה ואוהבת, נותנת מעצמה תורמת ומכוונת בדרך ייחודית לה. בזכותה היה לי אומץ להעיז, הצלחתי להחזיר לעצמי את עצמי אחרי תקופה ארוכה שאיבדתי את הדרך, היא עובדת עם כל הלב נותנת מוטיבציה ודחיפה לעשות את השינוי״ מ.א

למי מתאים אימון אישי ליצירת זוגיות?

♦ לכל מי שמצליחה ושביעת רצון מתחומים אחרים בחייה, למעט בתחום הזוגיות, שהכי מאתגר אותה.

♦ לכל מי שרוצה ללמוד ולהבין את עצמה יותר, לשנות את הדפוסים שמעכבים אותה בדרך ליצירת זוגיות. 

♦ לכל מי שבשלה לזוגיות ושמה לה למטרה לעבוד ולטפח את התחום הזה בחייה לרבות נשים שרוצות ומוכנות לזוגיות פרק ב'. 

♦ למי שמוכנה להתחייב לתהליך עמוק של מודעות ויישום רעיונות וכלים חדשים כדי לחולל שינוי חיובי בחייה.

♦ לכל מי שרוצה בעצמה זוגיות ומוכנה לקחת אחריות ושליטה על חייה ולא מחפשת קיצורי דרך. 

 

מטרת העל בתהליך האימון הוא להצליח לצאת מאזור הנוחות וההימנעות, להשתחרר מהמגבלות של עצמך, להרחיב את המודעות והפרספקטיבה ולהחליף את החיפוש הסיזיפי והמתיש בפעולות מקדמות ומכינות אותך לזוגיות הבאה שלך, כדי שתהיי מוכנה לה, כשהיא תגיע.   

ייעוץ זוגי ואימון יחסים

ייעוץ זוגי- מי צריך את זה? 

הרבה אנשים מכירים את המושג ייעוץ זוגי אך מאמינים שזה תהליך שמתאים רק לזוגות שנמצאים במשבר זוגי עמוק על רקע בגידה או משבר אמון אחר. אחרים חושבים שזה תהליך שמתאים לזוגות שאחד מהם או שניהם רוצים להתגרש אך רגע לפני שפונים לעו"ד (ו/או אולי אחרי) – הם רוצים לוודא שעשו את כל המאמצים כדי להציל את הזוגיות ואת שלמות המשפחה. ויש כאלה שמתייאשים וחושבים שחבל על המאמץ והכסף ובוחרים להישאר ביחסים של תיסכול, מרירות וריחוק.

 

מעטים מודעים לערך ההתפתחות והגדילה שיש לתהליך כזה על כל אחד מהם ועל הזוגיות שלהם

זוגיות היא כמו ירח – יש לה צד מואר וזורח ויש לה צד חשוך ושוכח.

להיות באור או להישאר בחושך – זאת בחירה

להיתקע בעבר או לגדול ולהתפתח – זאת בחירה

לחכות שמשהו ישתנה מעצמו או לקחת אחריות אישית ויוזמה לשינוי – זאת בחירה

לפתוח את הלב או לסגור אותו – זאת בחירה

לצרוח את הצרכים שלנו, להאשים, להטיח, להתאכזב ולהתגונן או ללמוד להקשיב, לעודד, לסלוח ולקבל את החולשות שלנו ושל בני הזוג שלנו – זאת בחירה.

לראות גם את הצרכים של האחר ולא רק את שלי – זאת בחירה.

 

ייעוץ זוגי הוא תהליך שיש בו קודם כל מודעות לפגיעות שלנו, לדינמיקה הזוגית ולדפוסי התקשורת המקלקלים שלנו, שיש בו התבוננות עצמית, לקיחת אחריות ורצון לעשות את הדברים אחרת טוב יותר והוא מתאים לכל זוג שרוצה לעשות דרך.

שמאמין שבכל רגע אפשר לבחור אחרת.

 

בקריירה הקודמת שלי כעו"ד ומגשרת לענייני משפחה, ליוויתי הרבה זוגות שהיו בעיצומו של משבר אמון קשה.  הם הגיעו אליי עם תחושה קשה שנגמרה הדרך המשותפת, שאחד מהם או שניהם עברו את נקודת האל חזור וצריך עכשיו נס כדי להמשיך לחיות ביחד בטוב. הזוגות שהגיעו אליי הגיעו כדי שאעזור להם להתגרש בהסכם הוגן ויציב. 

 

ואכן, לפעמים נראה היה שהפתרון הנכון לבני זוג היה להיפרד ודי. כמה קשה ומעייף רק לחשוב על המאמץ והאנרגיה שצריך להשקיע בשיקום הקשר הזוגי, לשנות את דפוסי התקשורת ההרסנית, להפסיק להתחשבן, לתת שוב אמון אחד בשני ולצאת מהמשבר הזוגי שנקלענו אליו.

אולם, היו גם זוגות שהיו נכונים לקחת אחריות אישית ומשותפת על המשבר ולעבור תהליך של גישור לזוגיות, לשלום בית אמיתי. זוגות שעשו בחירה אמיצה ללמוד לתקשר זה עם זו בשפה מקרבת יחסים, להבין את הדינמיקה הזוגית, את הצרכים האישיים וההדדיים של כל אחד מהם ולצאת לדרך חדשה מחוזקת יותר. הזוגיות שלהם התפתחה, עלתה שלב ולמדה על עצמה שהיא יכולה להתגבר על משברים ולעמוד באתגרים כמו גם לפתור קונפליקטים שהם חלק בלתי נפרד מכל מערכת יחסים.  

 

למי מתאים תהליך הליווי של ייעוץ זוגי?

לזוגות שרוצים להישאר יחד בטוב 

♦  לזוגות רוצים להפוך את הזוגיות שלהם מטובה לטובה מאוד, שרוצים להתפתח ולהרגיש יותר קירבה וחיבור אחד לשניה.

♦ לזוגות שנמצאים במעגל קסמים של דפוסי תקשורת הרסניים – התהליך מסייע לטפח שיח וקשב ממוקד צרכים המאזן בן הצרכים האישיים לבין הצרכים הזוגיים.

♦ לזוגות שנמצאים בקשר זוגי ממושך וחווים עייפות, ריחוק, שחיקה וחוסר עניין – התהליך עוזר לגלות להיכן נעלמה האהבה ואיך מחזירים את הניצוץ והתשוקה לזוגיות. 

 

האני מאמין שלי

בעבודתי עם זוגות אני משלבת כלים אינטגרטיביים המבוססים על התיאוריה האדלריאנית, מיינדפולנס, עולם הכתיבה והפסיכולוגיה החיובית.

אתם תלמדו להקשיב אחד לשניה, להכיל רגשות כואבים מתוך אמונה שהאינטימיות והקירבה נוצרות ומעמיקות כשאנחנו אותנטיים, חשופים ויודעים להביע את הצרכים שלנו והצד השני – רואה ומקבל אותנו עם החלקים הפגיעים שלנו. 

 

התיאוריה האדלריאנית שהפכה לדרך חיים עבורי, מתמקדת בתכלית היחסים, בערך ההדדיות, הכבוד ושיתוף הפעולה. היא רואה את היש ואת האפשרי, מרחיבה את האפשרויות בדיוק כשנדמה שהגענו למבוי סתום ומלמדת שפה של תקשורת מקדמת קשר ויחסים שיש בהם חום, אותנטיות ועניין אמיתי ברווחה של בן/ת הזוג שלי ובקשר הזוגי שלנו. אני מדברת וחושבת יחסים ורואה את המשפחה כמערכת שיש בה גלגלי שיניים שמניעים ומשפיעים אחד על השני. כשגלגל הזוגיות תקוע כל המערכת המשפחתית מושפעת ומתקשה לתפקד ולייצר תנועה. אני מאמינה שזוגיות טובה ומספקת היא מקור לצמיחה, לגילוי ולהתפתחות אישית וזוגית. 

״שנית המדהימה, רק רציתי לומר תודה על ההקשבה, הלמידה וההכוונה. בתקופה כל כך מאתגרת בחיי גרמת לשינוי אדיר והובלת אותי לדרך חדשה ומאתגרת. מאחלת לך שתמשיכי לחולל נפלאות, להגשים חלומות וליצור מהלב והנשמה, את נכס לעולם  הזה״ א.מ

רוצים לתאם איתי פגישת הכרות? מלאו את הטופס ואחזור אליכם

ניתן ליצור איתי קשר גם במייל  shanitgev@gmail.com

ובטלפון 052-2519204

תפריט נגישות